Srebrna Biżuteria

Srebrna biżuteria cieszyła się popularnością już w Starożytności. Mieszkańcy Rzymskiego Imperium wierzyli, że srebro chroniło ich przed różnego rodzaju chorobami, a także urokami. Jeszcze większą atencją biżuteria wykonana ze srebra cieszyła się w Egipcie. W Kraju Faraonów srebro było zdecydowanie wyżej cenione niż złoto. A więc na ozdoby z niego wykonane mogli sobie pozwolić jedynie najbogatsi. Faron , arystokracja oraz wysocy rangą kapłani.

Srebrna biżuteria współcześnie

Obecnie ozdoby ze srebra cieszą się dużą popularnością. Srebro jest tańszą alternatywą dla białego złota czy bardzo kosztownej platyny. Polskim znakiem rozpoznawczym jest oczywiście biżuteria wykonana ze srebra i bursztynu. To jedna z najpopularniejszych pamiątek, jakie można przywieźć znad Bałtyku.

silver photo

Kontrowersyjne połączenie

Jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia było mieszanie biżuterii srebrnej i złotej. Obecnie obowiązująca moda pozwala nam na dużą dowolność. Możemy swobodnie mieszać prawdziwe perły i wisiorki z plastiku. Ogranicza nas jedynie nasza własna kreatywność.